Audi A4 Avant

Audi A4 Avant

«Хай-тек» найвищого рівня.

Численні висококласні технології нового А4 встановлюють новий рівень стандартів у своєму сегменті. Поєднавши інноваційну концепцію управління з інформаційно-мультимедійними технологіями і системами підтримки водія, новий Audi A4 став яскравим прикладом новаторського симбіозу технологій та естетики.

Фари
Фари

Завдяки оригінальній формі нижньої частини фар з характерними зубчастими гранями формується унікальний світловий малюнок. Функції ліхтарів денного світла та покажчиків повороту (у верхній частині корпусу) виконує світловод, що утворює два гострі кути. Додатковим привабливим елементом дизайну можуть стати опціональні світлодіодні фари або фари Audi Matrix. Оптика ближнього світла своїм виглядом нагадує своєрідні «очі». Кожен з модулів складається з 11 світлодіодів сумарною потужністю усього 20 Вт. У світлодіодних фарах Audi Matrix пучок дальнього світла формує система з трьох рефлекторів і 12 світлодіодів. Окремі світлодіоди вмикаються і вимикаються залежно від ситуації (доступно 64 градації яскравості). Така система за будь-яких умов забезпечує оптимальне освітлення дороги зі спектром, подібним до денного світла, і запобігає засліпленню інших учасників дорожнього руху. Освітлення поворотів здійснюється шляхом зміщення світлового центру світлодіодних фар Audi Matrix. Медіасистема MMI Navigation plus (опція) заздалегідь опрацьовує дані щодо маршруту, тому функція освітлення повороту активується ще до зміни положення керма.

Динамічні покажчики повороту виконані у формі стрічки зі світлодіодів, що послідовно вмикаються і вимикаються, інформуючи таким чином про напрямок руху у добре зрозумілий спосіб.

Нова концепція управління системою ММІ

Оснащення медіасистеми MMI Radio plus (стандарт) включає вісім динаміків, пристрій для читання карт пам'яті SDXC, роз'єми AUX та USB, інтерфейс Bluetooth, а також голосове управління функціями телефону і медіасистеми. Роздільна здатність 7-дюймового дисплея MMI становить 800x480 пікселів. Головним органом управління системи ММІ є поворотно-натискний селектор. За окрему плату пропонується топова медіасистема MMI Navigation plus із сенсорною панеллю MMI touch.

Порівняно з системою MMI Navigation вона має ряд відмінностей, до яких належать: флеш-накопичувач об'ємом 10 Гб, DVD-привод, трирічна підписка на сервіси Audi connect, до п'яти безкоштовних оновлень картографічних даних (не частіше, ніж раз на півроку), а також удосконалена система голосового управління з підтримкою команд у формі діалогу та 8,3-дюймовий монітор з роздільною здатністю 1024х480 пікселів. Медіасистема MMI Navigation plus тісно взаємодіє з численними системами підтримки та безпеки.

Меню системи має абсолютно нову структуру.

Віднині замість статичного меню з деревоподібною структурою використовується однорівневе меню, за логікою побудови подібне до зручного і зрозумілого інтерфейсу смартфонів. Головний орган управління системи - круглий поворотно-натискний селектор, що у поєднанні з панеллю ММІ touch (опція) оснащується підсвічуванням білого кольору. Сенсорна панель дозволяє вводити символи і підтримує режим «мультитач», який можна використовувати, скажімо, для масштабування зображення на екрані.

Функція пошуку стала ще простішою.

Віднині система пропонує варіанти пунктів призначення вже після кількох введених літер, причому навіть з незначними помилками. Пошук здійснюється одразу в кількох базах даних, а вводити назву країни більше не потрібно. Крім цього, перегляд ділянки карти можливий вже під час введення назви пункту призначення. Система голосового управління зазнала подальших удосконалень.

Відтепер за допомогою звичайних розмовних фраз можна зателефонувати («Я хочу зателефонувати Петрові Мулярчуку») або обрати пункт призначення («Де найближча заправка?»). Текстові повідомлення також можна диктувати.

Audi connect

Ідеальним доповненням до мультимедійної системи MMI Navigation plus із сенсорною панеллю MMI touch є апаратний модуль сервісів Audi connect. Наприклад, модуль LTE-/UMTS забезпечує підключення до мережі Інтернет з найвищою на сьогодні швидкістю - до 100 Мбіт/с. Інтегрована точка доступу Wi-Fi розрахована на підключення до 8 мобільних пристроїв і дає змогу пасажирам вільно переглядати веб-сторінки, відтворювати потоковий контент та користуватись електронною поштою. До послуг водія - адаптовані спеціально до його потреб онлайн-сервіси Audi connect.

Перелік сервісів Audi connect напрочуд різноманітний. Сюди входять навігація за допомогою Google Планета Земля™ та Google Перегляд вулиць™, оновлення інформації про дорожній рух у режимі «онлайн», можливість пошуку місця для паркування через Інтернет і навіть доступ до соціальної мережі Twitter через спеціально адаптований для використання в автомобілі інтерфейс.

Audi virtual cockpit
Audi virtual cockpit

Одна з особливостей віртуальної комбінації приладів Audi з 12,3-дюймовим дисплеєм - інформативна графіка з високим рівнем деталізації. Наприклад, дані про положення віртуальної стрілки тахометра оновлюються 60 разів на секунду, за рахунок чого досягається плавність і підвищена точність її переміщення.

За допомогою багатофункціонального керма можна перемикатись між двома режимами. У мультимедійному режимі більшу частину дисплея займає центральне вікно, на якому відображається карта або меню телефону, радіоприймача чи аудіоплеєра. У класичному режимі головне місце відводиться циферблатам тахометра і спідометра, а центральне вікно має менший розмір. На дисплей віртуальної комбінації приладів Audi виводиться різноманітна докладна інформація - стрілки-підказки навігаційної системи, динамічна анімація медіасистеми та рівень гучності, а також дані сервісів Audi connect і систем підтримки.

Колір оформлення дисплея залежить від основного меню, активного у цей момент: у меню мультимедіа домінує оранжевий колір, у меню телефону - зелений. У нижній частині постійно відображаються зовнішня температура, годинник, одометр, а також контрольні та сигнальні індикатори.

Розташовані на лівій спиці керма органи управління використовуються для роботи з меню аудіосистеми і бортового комп'ютера, а також (залежно від комплектації) навігаційної системи й телефону. Управління функціями віртуальної комбінації приладів Audi здійснюється за допомогою багатофункціонального керма.

Акустична система Bang & Olufsen Sound System з об'ємним звучанням
Акустична система Bang & Olufsen Sound System з об'ємним звучанням

Опціональна акустика Bang & Olufsen Sound System встановлює нові стандарти звучання і забезпечує відтворення висоти джерела звуку у просторі. Для цього використовуються чотири додаткові динаміки - два у передній панелі та по одному у передніх стійках. Справжнє «серце» системи - 16-канальний підсилювач потужністю 755 Вт, що розподіляє звук між 19-ма динаміками. У результаті забезпечується недоступна раніше якість відтворення, а слухачам здається, наче вони у концертній залі.

В основу цієї технології лягли ретельні дослідження фахівців у галузі звуку. Спільно з Фраунгоферським інститутом інтегральних схем (Fraunhofer-Institut für Integrierte Schaltungen, IIS) компанія Audi розробила алгоритм, який на основі стереозаписів або звуку у форматі 5.1 обчислює інформацію щодо третьої координати джерела звуку та формує звуковий потік для виведення через додаткові динаміки.

Яскраві враження забезпечує не тільки звучання, але й дизайн системи. Усі 19 динаміків оздоблені новими декоративними накладками, видовжені планки яких гармонійно поєднуються з лініями інтер'єру.

Проекційний дисплей Ще одна опція для нового Audi A4 - проекційний дисплей. Ця система виводить на переднє скло важливу інформацію у вигляді цифр і чітких символів, зручних для сприйняття. За формування кольорового зображення відповідає рідкокристалічний екран зі світлодіодним підсвічуванням білого кольору.
Інтерфейс Audi для підключення смартфонів
Інтерфейс Audi для підключення смартфонів
Інтерфейс Audi для підключення смартфонів (опція) дозволяє користуватися технологіями Apple Car Play та Android Auto. Після підключення смартфона на базі iOS або Android через USB-роз'єм у системі з'являється додаткове меню, що надає доступ до вмісту і функцій пристрою (навігація, телефон, музика та окремі додатки, такі як Spotify і WhatsApp). Мінімальні вимоги до обладнання - операційна система iOS не нижче версії 7.1 або Android не нижче 5.0 Lollipop.
Пакети обладнання
Пакети обладнання

Спортивний пакет «S line» передбачає два варіанти кольорового оформлення салону - Black або Rotor Grey. Оббивка спортивних сидінь виготовлена з комбінації шкіри Pearl Nappa і тканини Sequenz, на замовлення пропонуються також варіанти з поєднання шкіри Pearl Nappa і тисненої Alcantara Frequenz або шкіри Fine Nappa. Пакет «S line» передбачає оздоблення спинок передніх сидінь тисненим логотипом «S».

Привабливими акцентами виступають декоративні вставки з матового алюмінію або вкриті чорним рояльним лаком панелі. Обтягнуте шкірою спортивне кермо, накладки порогів з підсвічуванням та крила теж прикрашені емблемою «S». Пакет Audi design selection пропонує додаткові можливості для підкреслення неповторності салону Audi A4.

Передня панель доступна як в однотонному виконанні (чорного кольору), так і в двоколірному оформленні: пропоновані варіанти включають комбінації кольорів Granit Grey або Wapiti Brown з відтінками Rock Grey або Atlas Beige. Оббивка сидінь теж доступна в аналогічних кольорах. Залежно від обраного забарвлення панелі оббивка керма може бути кольору Black, Granit Gray або Wapiti Blue. Доступні також два види декоративних вставок - алюміній кольору Trimaran та натуральний дуб сірого кольору. Чудово довершує пакет Audi design selection система фонового освітлення різноманітних відтінків.

Розважальна система для задніх пасажирів
Розважальна система для задніх пасажирів

Новий Audi A4 ідеально підходить на роль сімейного авто, адже його розважальна система побудована на базі планшета Audi - чергової інновації, яку можна буде замовити невдовзі після виходу моделі на ринок. Пристрій з 10,1-дюймовим екраном високої роздільної здатності (1900х1200 пікселів) підключається до медіасистеми MMI Navigation plus через Wi-Fi, що дає доступ до радіоприймача, медіаплеєра, навігації, настройок систем автомобіля тощо.

У результаті пасажири заднього ряду можуть надіслати водієві запланований маршрут, а водій, своєю чергою, має змогу обрати для них радіостанцію чи увімкнути медіаплеєр. Відтворення звуку можливе як через динаміки аудіосистеми автомобіля, так і через навушники. Планшет Audi працює на основі операційної системи Android і підтримує технологію NFC (Near Field Communication, зв'язок на невеликих відстанях), що дозволяє без зайвих зусиль підключати сумісні навушники через інтерфейс Bluetooth.

Центральний елемент високотехнологічного пристрою - потужний процесор Tegra від компанії NVIDIA. Об'єм внутрішнього флеш-накопичувача становить 32 Гб, збільшити об'єм доступної пам'яті можна за допомогою карти Micro SD. При натисканні на кнопку «Apps» («Додатки») початкового меню запускається оболонка Android з можливістю доступу до безлічі програм, ігор, фільмів, музики, електронних книг та офісних додатків.

Інтегровану камеру стандарту Full HD можна використовувати для відеодзвінків. Після завершення поїздки планшет можна взяти з собою і використовувати його у режимі «офлайн» або підключитись до мережі Wi-Fi.

І сам планшет, і його акумуляторна батарея розраховані на експлуатацію в автомобілі. Пристрій без жодних проблем витримує дуже високі та екстремально низькі температури, а конструкція поворотного кріплення на спинці переднього сидіння відповідає усім вимогам щодо забезпечення безпеки під час зіткнень. Алюмінієва рамка, виточена з суцільної алюмінієвої заготовки, додатково підтверджує першокласну якість планшетів Audi. Замовити можна як один, так і два планшети.